Lokalizacja

Lokalizacja domków i atrakcje regionu

Nasze domki znajdują się w Rusinowie – małej miejscowości położonej w woj. zachodniopomorskim (pow. sławieński, gm. Postomino), która słynie nie tylko z malowniczych, nadmorskich krajobrazów i wszechobecnego spokoju, ale również z bogactwa przyrody.

Plaża w Rusinowie

Z naszego kompleksu w zaledwie kilka minut (500 m) będzie można dojść do niezatłoczonej (nawet w samym sezonie), szerokiej plaży z wydmami porośniętymi sosnowym lasem. Wietrzne, środkowe wybrzeże Bałtyku sprzyja powstawaniu bryzy morskiej. W powietrzu obficie unoszą się cząsteczki soli jodu, bromu, selenu, cynku i magnezu. To idealne warunki klimatyczne dla osób zmagających się z chorobami układu oddechowego, odpornościowego, nerwowego i krążenia oraz dla alergików. W okolicach Rusinowa i Jarosławca nie ma ośrodków przemysłowych, czy ujść większych rzek, co przekłada się na jedno z najczystszych kąpielisk w Polsce.

Jezioro Kopań

W pobliżu kompleksu znajduje się duże (pow. niemal 900 ha), naturalne jezioro Kopań, które przyciąga amatorów sportów wodnych z całej Polski. Jest stosunkowo płytkie. Od Bałtyku oddziela je wąski pas lądu, dlatego panują na nim bardzo dobre warunki do windsurfingu, żeglowania oraz wędkarstwa (pozwolenie na wędkowanie można wykupić na miejscu).

Jarosławiec

Zaledwie 2 km dzieli miejscowość Rusinowo od Jarosławca. Popularny, nadmorski kurort słynie z największej sztucznej plaży w Europie, zabytkowej, XIX-wiecznej latarni morskiej, tradycyjnej przystani rybackiej oraz Muzeum Bursztynu, które wprowadza zwiedzających w magicznych świat bałtyckiego minerału. W Jarosławcu znajduje się także duży, nowoczesny aquapark „Panorama Morska” ze sztuczną grotą z wodospadami.

Szlaki rowerowe

W regionie Rusinowa polecamy kilka szlaków rowerowych, które różnią się w zależności od stopnia trudności:

  1. Hanzeatycka trasa nadmorska,
  2. Szlak rowerowy żółty – „Równina sławieńska”,
  3. Szlak rowerowy żółty – „Równina sławieńska”,
  4. Szlak rowerowy zielony – R10 – Międzynarodowy Szlak Rowerowy „Dookoła Bałtyku”,
  5. Szlak rowerowy czarny – „Łącznikowy”.

Zarezerwuj
już teraz!

Przytulny Domek dla Ciebie i Twoich bliskich czeka, aby sprawić wam najlepsze wakacje życia!

Zarezerwuj, póki są miejsca, a Kapitan Miś ma jeszcze siłę przyjmować nowych gości 🙂

zadzwoń do nas!

+48 574 563 128

Nasz adres

ul. Misia Uszatka 17, 76-107 Rusinowo k. Jarosławca, Polska