Darłówko

Darłówko

Darłówko – przymorska dzielnica pięknego, zabytkowego na dodatek pamiętającego średniowiecze miasta Darłowa – zlokalizowana jest tuż przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku. Korzystna lokalizacja obok morza, oddziaływający pro-zdrowotnie na skutek wysokiej wilgotności oraz zawartości jodu mikroklimat, piękno i zabytki Darłowa, moc atrakcji i przeróżna baza gastronomiczna i noclegowa Darłówka sprawiają, że od dawna przyjeżdżają w tę okolicę na odpoczynek tłumy urlopowiczów z kraju a także z zagranicy.

Na turystów oczekuje tutaj śliczna plaża – a rzeczywiście dwie, jako że plaża w Darłówku jest podzielona na wschodnią oraz zachodnią dzięki uchodzącej w tym miejscu w morze rzekę. Plaża wschodnia jest w niektórych miejscach odseparowana od fal Bałtyku większymi kamykami, ale rozmieszczano na niej pole do gry w siatkówkę jak również atrakcje dla dzieci: trampolinę, zjeżdżalnię itd. Plaża zachodnia w większym stopniu sprzyja plażowaniu – jest o wiele obszerniejsza i piaszczysta, nie ma też kamieni tak charakterystycznych dla plaży wschodniej. Na plaży zachodniej zdołamy wypożyczyć sprzęt wodny, albo skorzystać z propozycji morskich atrakcji.

Do najbardziej rozpoznawalnych ciekawostek Darłówka należą port oraz latarnia. Port ma trzy km długości i wybudowano go nad rzeką Wieprzą, tuż u jej ujściem do morza. Port, głównie rybacki, pełni ponadto funkcje przeładunkowe a także turystyczne – cumują tutaj liczne statki spacerowe. Jest też celem mnóstwa spacerów urlopowiczów. Nieopodal wejścia do portu znajduje się także aktywna latarnia morska – to z cegły budynek z wieżą o wysokości 22 metrów. Latarnię pobudowano w 19. w. a w dzisiejszych czasach jest ona udostępniana do zwiedzania od czerwca aż do września. Ciekawostką letniska jest bezsprzecznie most pobudowany na rzece Wieprzy, spinający Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Jest to wyjątkowy w kraju most rozsuwany.Wielbicieli militariów a także pojazdów wojennych zaciekawi fakt, iż tutaj co roku, w ostatni tydzień czerwca urządzany jest Zlot Pojazdów Militarnych.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

1 kwietnia 2019

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *